Phone:
(701)814-6992

Physical address:
​6296 Donnelly Plaza
Ratkeville, ​Bahamas.

PROGRAM ZA STRUČNJAKE

1. DAN KONFERENCIJE - ČETVRTAK 23.3.2023.

VRIJEME

PROGRAM

10,30 – 11,00
REGISTRACIJA
11,00 – 13,00
OTVARANJE KONFERENCIJE

Pozdravni govori

Regina M. Castillo, predstojnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku
Edukacijsko- rehabilitacijski fakultet
Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava obitelji i socijalne politike
Ministarstvo pravosuđa i uprave

PREGLED STANJA
  • Ivana Borić, voditeljica programa ISKORAK, ERF – Stanje i potrebe odgojnih ustanova u RH
  • Aaron Greenberg, regionalni savjetnik za zaštitu djece, UNICEF RO – Usluge skrbi i zaštite u naprednim sustavima zaštite djece
3,00 – 14,00
RUČAK
14,00 – 16,00
PRVI TEMATSKI BLOK
Procesi transformacije sustava skrbi i tretmana za djecu i mlade s PUP

Pozvani izlagači:

  • Mitja Krajnčan, Univerza na Primorskem, Slovenija – Proces transformacije odgojnih ustanova u Sloveniji
  • Nikica Sečen, Centar za pružanje usluga u zajednici Izvor Selce – Transformacija CPUZ Izvor Selce
  • Tomislav Ramljak- Prikaz socijalnih usluga za djecu i mlade u okviru CNZD
  • Tamara Kotarski, CPUZ Zagorje i Jasna Petek, KZŽ- Razvoj usluga za djecu i mlade u procesu transformacije ustanove

Rasprava u panelu:
  • MROSP; HZSR; HKSR; HKSP, CPUZ Dugave, CPUZ Split
16,00 – 16,30
PAUZA
16,30 – 18,30
DRUGI TEMATSKI BLOK
Mentalno zdravlje djece i mladih s problemima u ponašanju

Pozvani izlagači:

  • Prim. Domagoj Štimac, dr.med, specijalist psihijatar, subspec.dječje i adolescentne psihijatrije – Izazovi u tretmanu djece i mladih s poteškoćama u ponašanju – gdje smo sada
  • Helenca Pirnat Dragičević, pravobraniteljica, UPZDRH – Prava djece s problemima u ponašanju u domovima iz perspektive Ureda Pravobraniteljice za djecu RH
Rasprava u panelu:
  • MROSP; MZ; MPU; HKPT; HPK; Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež Zagreb; COO Lug; OZ Turopolje

2. DAN KONFERENCIJE - PETAK 24.3.2023.

VRIJEME

PROGRAM

9,00 – 10,30
TREĆI TEMATSKI BLOK
Evaluacija usluga i praćenje učinkovitosti

Pozvani izlagači:

  • Marijana Šalinović, voditeljica odjela za praćenje i evaluaciju, UNICEF HR – Praćenje i evaluacije relevantnih politika i programa kao preduvjet unapređenje intervencija za djecu i mlade
  • Fredi Küffer, Stiftung Heimgarten: Gesamtleitung BEO und WG, Switzerland – Evaluacija usluga i programa
  • Suzana Vargović – Evaluacija rada organiziranog stanovanja za djevojke s problemima u ponašanju
10,30 – 11,00
PAUZA
11,00 – 12,30
ZAJEDNIČKO DOGAĐANJE – STRUČNJACI I MLADI
Kvaliteta skrbi – smjernice za budućnost

Pozvana izlagačica:

  • Martine Tobé, Kinderperspektif – Vijeća korisnika mladih u alternativnoj skrbi u Nizozemskoj – primjer dobre prakse
Rasprava u panelu:
  • Predstavnici ministarstava; UPZDRH; DZO Karlovac; Udruga Breza; Predstavnici mladih
12,30 – 13,00
ZAVRŠNE RIJEČI I ZATVARANJE KONFERENCIJE
  • Tatjana Katkić Stanić, MROSP
  • Zvonimir Penić, MPU
  • Ana Dautović zamjenica predstojnice, UNICEF HR
  • Predstavnici mladih
13,00
OSVJEŽENJE ZA KRAJ KONFERENCIJE